מלידאשדוד
עמוד הבית > מוזיקה > מלידאשדוד

מלידאשדוד


מלידה לט"ו בשבט וכנס נשים מהודו ועד כאן

"מלידה" Malida לט"ו בשבט הינו טקס הודיה לאליהו הנביא והטבע אותו מציינים בני ישראל מהודו. לפני כשלוש שנים הצליחו קבוצת חברות וחברים להכניסו ללוח השנה עברי של מדינת ישראל לצד מועדים וחגים עתיקים נוספים.

בני ישראל היא הקהילה היהודית הגדולה מתת היבשת ההודית. קהילה אשר חיה בהודו למעלה מ-2,200 שנים, רובה היגר ארצה החל משנות 50.

בני ישראל מהודו מקיימים כל ט"ו בשבט טקס הודיה לאליהו הנביא והטבע, אליהו הנביא הוא דמות מרכזית בקהילה הבני ישראלית. במרכז הטקס מונח מאכל הנקרא גם הוא "מלידה" המורכב מסולת או פוהה (אורז מיוחד) פירות העץ והאדמה ומיני בשמים.

ה"טאלא" עליו מונחת המנחה היא סימן למנחת תודה אותו הקריבו בני ישראל לפני חורבן בית המקדש, הוא מורכב ממרכיבים זמינים לכל כדי שגם עני וגם עשיר יוכלו להיות שווים לתת.

במהלך הטקס פונים משתתפי הטקס לאלוקים ולאליהו הנביא בבקשה לברכה ושפע. זו השנה הרביעית בה מציינים את אירוע בפרהסיה ולא רק בקהילה מהסלון הביתי אל בימות ישראל.

השנה האירוע יכלול כנס נשים וידבר על תרבות אורלית ותרבות שבכתב מהודו ועד כאן, התורה שבעל פה, החינוך והתרבות יומיומית. משתתפי הכנס: הפעילה החברתית- סיוון תהל, דר' רפי שובלי, החוקר והסופר אליעז ראובן דנדקר,

מנחה: העיתונאית יפעת ראובן

בהמשך הערב הופעת ליאורה יצחק, להקת ראג, והרקדן נח נגאוקר. וכמובן הטקס "מלידה"

מנחים: מנכלית שוברות קירות כרמן אלמקייס עמוס ומנכ"ל מסע'לה גולן שריקר צ'ריקר

קרדיט יצחקאל סטמקר

קרדיט אתר הלוז העברי
מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס
לרכישת מנוי לסדרות במשכן לחץ כאן
?