משפחת קרוצ'י
עמוד הבית > מוזיקה > משפחת קרוצ'י

משפחת קרוצ'ימשתתפים: מייק קרוצ'י, מקסים קרוצ'י, סמי קרוצ'י

מנצחת: סיון אלבו בן-חור

רבים מכירים את הזמרים-האחים קרוצ'י אך לא רבים מכירים את סיפורה של משפחת קרוצ'י. דור שישי של מוסיקאים וזמרים. השם קרוצ'י הוא צאצא לשושלת יהודית שמגיעה עד לרבי יוסף קארו, מגדולי הפוסקים ומחבר השולחן הערוך. שם המשפחה המקורי היה קארו ובנדודי המשפחה לאיטליה הפך שם המשפחה מקארו לקרוצ'י.

האחים לבית קרוצ'י, מייק, מקסים וסמי מזוהים עם המוסיקה המרוקאית העממית.

מחרוזות השירים של האחים קרוצ'י הם חובה בכל שמחה מרוקאית. במשפחת קרוצ'י המוסיקה הייתה נוכחת מאז ומתמיד הן מצד האב והן מצד האם- בת למשפחת אפריאט מאסווירה שהמפורסם שבהם הוא ר' חיים אפריאט, משורר ופייטן ומעורכי קובץ הפיוטים "שיר ידידות". בהנהגתו הקפדנית של האב חנניה קרוצ'י ז"ל הוכשרו וקיבלו האחים קרוצ'י השכלה מוסיקלית רחבה שהתבססה על לימוד מסודר של המוסיקה האנדלוסית ונגינה על כלים שונים. בנוסף הקפיד האב שילדיו יכירו וילמדו מגוון סגנונות מוסיקליים והפגיש אותם עם מוסיקאים וזמרים מוכשרים עימם עבד והיו בני בית במשפחת קרוצ'י. בדרך זו למדו האחים קרוצ'י את שירת הבקשות בבית הכנסת, את המקאמים והנובות ואת השירה המרוקאית השע'בית. דרך זו העניקה להם יכולת לבצע רפרטואר מגוון של סגנונות מוסיקליים וכבר כילדים הכירו את הבמה והיו בני בית באירועים שהתקיימו בארמון המלך.

מייק קרוצ'י, האח הבכור עלה ארצה בשנות התשעים והינו מהראשונים שהעניקו לאירועים המרוקאים חוויה כוללת של הרכב נגנים, תפאורה, לבוש מסורתי ומחרוזות שירים שהתאימו לכל אירוע. מקסים קרוצ'י, שמרכז חייו בקזבלנקה הוא מהאמנים המובילים במרוקו בקרב המוסלמים והיהודים כאחד ומתמחה בסגנון מוסיקלי שע'בי הנקרא "שגורי" המזוהה עם שירתה של הקהילה היהודית במרוקו. סמי קרוצ'י, האח הצעיר, מתגורר בישראל ומשתף פעולה עם אמנים רבים במוסיקה השע'בית המרוקאית ובעיקר עם מייק אחיו, סמי מנגן ושר בסגנון המרוקאי השע'בי הקלאסי.

השתתפותם הנדירה של האחים קרוצ'י יחדיו על במה אחת יחד עם התזמורת האנדלוסית היא חוויה מוסיקלית צבעונית ועשירה, חגיגה מוסיקלית מיוחדת לסיום עונת המנויים.

מועדים

תאריך יום שעה הזמנת כרטיס
לרכישת מנוי לסדרות במשכן לחץ כאן
?